Ενδοσχολική Επιμόρφωση 2021-2022

Οι μαθητές  με μαθησιακές δυσκολίες και πώς τους αντιμετωπίζουν ο δάσκαλος/νηπιαγωγός στην καθημερινή του διδακτική και πράξη, ήταν το θέμα της τρίωρης Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης που παρακολουθήσαμε οι εκπαιδευτικοί του 1ου Δημοτικού και Νηπιαγωγείου Ακράτας, την Τρίτη, 5-4-2022, το βράδυ.

Το σεμινάριο  υλοποιήθηκε Διαδικτυακά μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας ZOOM με επιτυχία  από την  λογοθεραπεύτρια -Ειδικευμένη στις Επιστήμες Αποκατάστασης κα. Αγγελική Μαλαχάτη σε συνεργασία με τη Διευθύντρια του  Δημοτικού σχολείου κ. Αναστασία Ευσταθίου , στο πλαίσιο των σχεδιασμένων επιμορφώσεων  της σχολικής μονάδας, της Ψυχοκοινωνικής Ενδυνάμωσης των μαθητών και του ετήσιου Συλλογικού Προγραμματισμού.

Οι εκπαιδευτικοί της σχολικής μονάδας και οι νηπιαγωγοί που παρακολούθησαν την επιμόρφωση, είχαν απορίες και συζήτησαν το θέμα.

Συγχαίρουμε την  κα. Μαλαχάτη για την επιστημονική, επαγγελματική και ανθρώπινη προσέγγισή της σε αυτό το ευαίσθητο θέμα. Την ευχαριστούμε για όλα όσα μοιράστηκε μαζί μας.

Επίσης ευχαριστούμε θερμά την κυρία Ευσταθίου για το ενδιαφέρον σεμινάριο που διοργάνωσε.

278076775_929833197699669_766353385640497955_n-vert