Ενδοσχολική επιμόρφωση 2022-2023

Με βάση τις ανάγκες των εκπαιδευτικών της σχολικής μονάδας, διοργανώσαμε την Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2022  δια ζώσης βιωματικό εργαστήριο  διάρκειας 3 ωρών στην αίθουσα Πληροφορικής του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ακράτας με θέμα: <<Βασική Διαχείριση της Ιστοσελίδας της σχολικής μονάδας στο ΠΣΔ>>. Εισηγήτρια ήταν η κυρία Ελένη Κοντολάτη, εκπαιδευτικός ΠΕ06.

Η κυρία Κοντολάτη μας γνώρισε κάποιες βασικές Δεξιότητες στην διαχείριση της σχολικής ιστοσελίδας( εισαγωγή βίντεο, προσθήκη ετικετών, διαμόρφωση αρχικής σελίδας κ.ά.).

Η παρουσίαση ήταν εξαιρετική, στοχευμένη και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μας γιατί είχαμε την ευκαιρία, να αποκτήσουμε γνώσεις και τεχνικές διαχείρισης, να γνωρίσουμε νέες πρακτικές και να λάβουμε ανατροφοδότηση.

Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Κοντολάτη για την αναλυτική και πολύ κατατοπιστική ενημέρωση!