Ενδοσχολική επιμόρφωση 2022-2023

Στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, στις 17-05-2023 συνδιοργανώθηκε από το Νηπιαγωγείο μας μαζί με τα Νηπιαγωγεία Ελαιώνα, 2ο Ακράτας, Δερβενίου, Πιτσών επιμορφωτικό διαδικτυακό σεμινάριο διάρκειας 3 ωρών με θέμα: <<Ψηφιακά εργαλεία για συνεργατικά έργα στην Α/θμια εκπαίδευση>>. Επιμορφώτρια ήταν η κυρία Ελένη Κοντολάτη, εκπαιδευτικός ΠΕ06 και επιμορφώτρια στις νέες τεχνολογίες στην εκπαίδευση.

Η κυρία Κοντολάτη μας γνώρισε κάποια βασικά ψηφιακά εργαλεία( padlet, storyjumper, postermywall, liveworksheets) που θα βελτιώσουν το εκπαιδευτικό έργο μας. Το σεμινάριο ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον και συμμετείχαμε ενεργά σε όλη τη διάρκειά του.

Ευχαριστούμε θερμά για άλλη μια φορά την ακούραστη κυρία Λένια μας που βρίσκεται συνεχώς δίπλα μας σε ό, τι της ζητάμε!