Δωρεά Ιδρύματος Βασιλείου Μελά

Μια ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε στο Νηπιαγωγείο μας πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων. Το πρώτο πακέτο δωρεάς από το ίδρυμα Μελά παραλήφθηκε από τους μαθητές και τις Νηπιαγωγούς. Το πακέτο περιείχε 23 καταπληκτικά βιβλία τα οποία προστέθηκαν στη βιβλιοθήκη του σχολείου.

Υλοποιώντας την επιθυμία του Ιδρυτή του, το Ίδρυμα Βασιλείου Γ. Μελά, παλεύει συνεχώς για την  εύρυθμη λειτουργία των νηπιαγωγείων. Βοηθά τους νηπιαγωγούς στο έργο τους, προμηθεύοντας τα νηπιαγωγεία με βιβλία, εκπαιδευτικά παιχνίδια και παιδαγωγικό υλικό ώστε τα παιδιά να έχουν μία ευχάριστη και εποικοδομητική εμπειρία σε αυτή την ηλικία που δημιουργούνται οι βάσεις για την εκπαίδευση και την ανάπτυξή τους.

Οι μαθητές και οι νηπιαγωγοί του 1ου Νηπιαγωγείου Ακράτας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά το Ίδρυμα Μελά για την άμεση ανταπόκριση και τη γενναιόδωρη προσφορά του προς το σχολείο μας.

Μαθαίνουμε περισσότερα για το Ίδρυμα Μελά εδώ.