Library4all- Εμπλουτισμός της βιβλιοθήκης του σχολείου μας

Πριν λίγες μέρες λάβαμε ένα πακέτο με 20 υπέροχα βιβλία από το Library4all για τον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης του σχολείου μας.

Το Library4all είναι μία αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία, που ιδρύθηκε τον Οκτώβριο του 2013, με σκοπό την ανάπτυξη της φιλαναγνωσίας σε παιδιά σχολικής και προσχολικής ηλικίας, μέσω της υποστήριξης και της ενίσχυσης σχολικών βιβλιοθηκών με βιβλία. Ο ρόλος του Library4all είναι να λαμβάνει ενημέρωση για τις ανάγκες των σχολείων σε όλη την Ελλάδα και εν συνεχεία να τα βοηθά να δημιουργήσουν μία βιβλιοθήκη ή να διευρύνουν την υπάρχουσα συλλογή τους.

Τα βιβλία που προσφέρει είναι καινούρια ή σε άριστη κατάσταση και προέρχονται από δωρεές ιδιωτών, εταιρειών, εκδοτών, συγγραφέων και άλλων μη κερδοσκοπικών φορέων.

Τα παιδιά μας, ως γνωστοί “βιβλιοφάγοι” ενθουσιάστηκαν και ανυπομονούν να τα διαβάσουμε!!!

Νιώθουμε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε θερμά για την δωρεά των νέων βιβλίων την ομάδα του Library4all και ευχόμαστε να συνεχίσουν να αγαπούν τα βιβλία και τα παιδιά!