Συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα του Make a Wish “Αστέρι της ευχής”

Το Αστέρι της Ευχής του Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) είναι εκπαιδευτικό πρόγραμμα που υλοποιείται στα σχολεία όλης της Ελλάδας εδώ και 25 χρόνια, με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Θρησκευμάτων. Τη φετινή σχολική χρονιά 2023-2024, μιλά ανοιχτά για τη συμπερίληψη παιδιών με σοβαρές ασθένειες και  κάλεσε όλα τα σχολεία να λάβουν  μέρος στο πρόγραμμα με το μήνυμα “Η αποδοχή μάς δίνει δύναμη”.

Το σχολείο μας συμμετείχε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα, βοηθώντας για ακόμη μία χρονιά στην εκπλήρωση ευχών παιδιών με σοβαρές ασθένειες και οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί απέκτησαν  τα δικά τους χάρτινα  Αστέρια της Ευχής, ώστε να τους υπενθυμίζουν την προσφορά τους.

Φέτος συμβάλλαμε στην εκπλήρωση της ευχής της Αθανασίας που ευχήθηκε να πάει στην Disneyland στο Παρίσι.

Επιπλέον δηλώσαμε συμμετοχή στο διαγωνισμό Αστέρι της Ευχής 2023-2024 και σχεδιάσαμε το δικό μας Αστέρι της Ευχής.

Ο έπαινος συμμετοχής μας